U soudu

Irenka

27. dubna 2015 v 21:27 | Maryška
Dnes mám chuť se zmínit o posudcích ze školy. Učitelé, a jsou mezi nimi různé týpky, se mají kvalifikovaně vyjádřit k žákovi, v tomto případě to bylo pro soud. Tento učitel se možná považoval za vtipálka, možná ne, to nepoznám, a níže podepsaný ředitel tak samo, neboť společně vydali toto o nebohé Irence, školou povinné.

Co nového u Nataši 2

16. února 2015 v 22:42 | Maryška
Tentokrát vzal Rosťa svůj postoj rodiče a partnera zgruntu. Říkal si:
"Jednou ji to běhání přece musí přejít!"
Když přišly sociální dávky, šel společně s Natašou na poštu, a penízky si přebrali spolu. Zaplatili byt, děckám věci do školy, pleny pro nejmenší, zajeli do nedalekého Kuplandu pro potraviny. Mnoho jim nezbylo, ale s tou zbylou hromádkou hospodařil Rosťa. Nataša statečně předstírala, že jí to nevadí.

Co nového u Nataši?

15. února 2015 v 20:43 | Maryška
Dnes se znovu vrátím ke své oblíbené Nataši Ptáčkové. Již v minulém díle jsem popsala, že s vynalézavostí neměla žádný problém, a že se už poněkolikáté vrátila k Rosťovi, do malé vísky, kde mu porodila své páté dítě.

Květoslav Malovaný

3. února 2015 v 22:27 | Maryška
Spory o popření otcovství mívají zpravidla stejný průběh. Ony to vlastně ani spory nemusí být. A lidské osudy, skrývající se za nimi, bývají přepestré, ač to z pouhého rozsudku nemáte šanci poznat, neboť zní třeba takto:

Okoun říční

22. ledna 2015 v 22:13 | Maryška
V jednom větším městě, ve velkém domě, žila rodina s vícerem dětí. Ty starší už byly dospělé, nebo skoro dospělé, a tento Zdeneček, o kterém budu psát, byl nejmladší. A zřejmě nejzanedbávanější. On to totiž nebyl úplně běžný dům, kde bydleli, byl to veřejný dům, zvaný lidově bordel.

Otcovství

19. ledna 2015 v 23:31 | Maryška
S otcovstvím to bývá složité. V jedné vesnici žily dva manželské páry, které se hodně kamarádily. Nazývejme první pár Jeřábovi, a druhý Sovovi. Jak se to někdy stává, přeskočila jiskra, a osoby se prohodily. Pan Jeřáb si nabrnknul paní Sovovou, a paní Jeřábová se zamilovala do pana Sovy.

Všichni jsme žalovaní

18. ledna 2015 v 18:35 | Maryška
Není lehké vyznat se v právních věcech vlastní rodiny. Jedna maminka se rozešla se svým manželem. Našla si jiného muže, a s ním žila. Zapomněla však na to, že když v manželství porodí cizímu muži dítě, je do rodného listu dítěte zapsán jako otec její manžel.

Ptáčkovi

11. ledna 2015 v 15:07 | Maryška
Lidské osudy jsou přepestré. Jedna rodina žila zvláštním životem. Maminka, říkejme jí Nataša, měla s prvním manželem dvě děti. Rozvedla se a vdala se podruhé. Za druhého manželství zplodila další dvě děti. I když ne tak úplně. To čtvrté dítě patřilo třetímu muži, nazývejme ho Rosťa.

U babičky 2

8. ledna 2015 v 20:39 | Maryška
Dáša navázala:
"V písemnostech z minulého bydliště mám uvedeno, že se neustále stěhujete."
"Cože? Kdo vám to řeknul? Zas ta baba, teda ta socialka Novačkova? Děcka, řeknite, jak dluho sme bydleli ve Frydlantu!"

Na návštěvě u babičky

7. ledna 2015 v 22:34 | Maryška
Dáša přijela k rodinnému domku na konci vesnice. Tahle návštěva byla její poslední ten den. Bylo 30. prosince, den před Silvestrem, napadl čerstvě sníh a pořádně přimrzlo. Tuhle rodinu ještě nezná, jsou čerstvě přistěhovaní.
 
 

Reklama