Něco navíc...

Ples (2)

20. března 2015 v 21:44 | Maryška
Druhý den probíhal podle předem plánovaného scénáře. Šaty a boty byly zakoupeny, malá kultura byla uskutečněna. Do hotelu v Luhačovicích dorazili před šestou večer. Ples měl začít o půl osmé, lázeňský dům byl vzdálen asi 10 minut chůze. Máša si libovala, že za hodinu se snad všichni stihnou v klidu připravit, a ještě si udělají hezkou vycházku přes lázeňskou zónu, to bude romantické. Dokonce začalo sněžit.

Ples (1)

17. března 2015 v 22:16 | Maryška
"Myslím, že nastal čas, kdy bychom mohli vzít holky na velký lázeňský ples do Luhačovic," zavelel Justýn, hlava a živitel rodiny, od rozečtených novin.

Dva vzdělanci

10. března 2015 v 22:06 | Maryška
Potkali se dva vzdělanci. Jednomu říkejme Ikve a druhému Tykve.
Ikve: dobrý den, pane Tykve, jak se vám daří?
Tykve: děkuji za optání, docela dobře, jen ta paměť trošku zlobí. Ale není to nic strašného, nebojte!
Ikve: tuhle jsem četl v časopise, už přesně nevím, v kterém, že Národní ústav duševního zdraví vyhlásil, že do roku 2050 by v ČR mělo trpět Alzheimerovou nemocí 225 tisíc lidí! Dneska jich je prý okolo 140 tisíc.

Luky Nádherný 2

23. února 2015 v 17:51 | Maryška
Vtom se vrátil Luky z kuřácké a zavelel:
"Pote děcka, deme kurva hrát, ať to tady máme do prdele za sebou!"
Nikdo se nad jeho slovy nepozastavil. Výraz děcka byl příznačný. Druhý i třetí muzikant byli mladí kluci, co nemohli mít víc, než dvacet pět.

Luky Nádherný

22. února 2015 v 13:34 | Maryška
Byli to dva staří kamarádi, zakládali spolu v osmnácti kapelu. Byli tak mladí, a plni elánu, připraveni udělat jakoukoli kariéru - jestli v muzice, nebo v něčem jiném, to se teprve mělo ukázat.

Řekněte si to po 30 letech

25. června 2014 v 21:12 | Maryška
Za pár dní čekal Dášu sraz gymplu. Nebyla samotářský člověk, naopak, takových srazů, mejdanů, setkání, měla za sebou moc. Ovšem sraz gymplu, to je jiné pole.

Proč jet zrovna do Jeseníků

23. června 2014 v 20:50 | Maryška
Dá se jet ledaskde, dnes, v době EU a válečných konfliktů. Stačí si jen vybrat. Chci dobrodružství? Adrenalin? Klid? Velká města, malá města? Jeden návrh bych měla. Kdo chce spojit něžnost sudetské violky a zároveň drsnost panenské přírody, tomu nabídnu Jeseníky. Ano, je to ode mě zaujatost, když jsem se tu narodila, přiznávám.

Co říkají karty

9. června 2014 v 0:25 | Maryška
Celou neděli, už od rána, musela Pavla na Daniela myslet. Nebyl k tomu žádný důvod, ale bylo to nějak intenzívní, takový ten pocit napojení. Věděla, že nemá rád, když si na něj čte osud z karet.

Děti- květy našeho života

1. června 2014 v 0:09 | Maryška
Dáša stála v kuchyni a chystala večeři. Byl poslední den školního roku. Čekala na Míšu, ještě neviděla její vysvědčení. Bylo kolem šesté večer a začala být trochu nervózní. Vtom se otevřely dveře a do kuchyně vstoupil její muž Marek.

Setkání

25. května 2014 v 23:11 | Maryška
Lída seděla v jejich domě, ve vrchním patře. Přijala to pozvání, z nějakých pro ni nevysvětlitelných pohnutek. Na holém těle měla jen peřinu. Nevěděla proč, prostě se po příchodu vysvlékla do naha a přehodila si kolem sebe tu lehkou věc.
 
 

Reklama