Nad čím přemýšlím

Úvaha o blogování

29. listopadu 2014 v 23:14 | Maryška
Nedávno jsem si přečetla jeden článek o tom, jací jsou blogeři zaprodanci. Za peníze píšou o zboží, různo jakého druhu, a tím mu dělají reklamu. Blogeři jsou totiž dobře známá rasa "psavců". Píší rádi, píší hodně, mají často kvalitní slovní zásobu, a hlavně- je to jejich niterná potřeba (o tom něco musím vědět, když tam patřím taky).

Úvaha o m(a)ilování

22. listopadu 2014 v 20:59 | Maryška
Přišla jsem na to, kolik nedorozumění může vzniknout díky obyčejné mailové konverzaci.

Variace na čapkovské tema

14. listopadu 2014 v 19:20 | Maryška
Přestala jsem se dívat na televizi. Už mě nebavilo, jak mi neustále někdo říká, co mám dělat. Copak to nevím?

Erotika v moravskej lidovej

20. října 2014 v 21:52 | Maryška
Všimli jste si někdy, co vzrušení představuje lidová písnička? Jak se pod pláštíkem zdánlivé jednoduchosti, někdo by mohl říct až primitivnosti, skrývá dramatický obsah? Nesmírně napínavé životy, osudové události? Přímo mezníky, nebojím se říct- i tragédie.

Píchli jsme kolo!

19. října 2014 v 13:12 | Maryška
Už jste někdy píchli v autobuse kolo? Já ještě ne. Byl pátek, půl třetí odpoledne a já jela Šumperákem z Ostravy.

Esemes

4. října 2014 v 18:48 | Maryška
On: tak dobrou
Ona: brou
On: bro
Ona: br
On: b
Ona:
On: úžasné!

Jak se naučit slovinsky

21. září 2014 v 18:51 | Maryška
Zakoupila jsem si tablety do myčky Somat classic. Hned jsem na obalu češtinu nenašla, ale do oka mi padl překlad slovinský. To je vám ale nádherná a zpěvná řeč! Nevím, proč lidi používají k domluvě angličtinu, když tohleto je dokonalé. Posuďte sami:

Anděl Strážný

15. září 2014 v 23:01 | Maryška
Trpím takovou vlastností. Začnu psát o Jurkovičovi a skončím u Masaryka. Není to tak úplně tím, že bych neměla plán. Většinou plán mám. Řeknu si: napíšeš o Luhačovicích tohle, tohle a nakonec tohle. Pak napíšu tu první věc, myšlenka přeskočí, a já se vydám jiným směrem, často úplně jiným směrem. Pak už opravdu nevím, čím skončím.

Budiž světlo

22. června 2014 v 17:20 | Maryška
Nedávno mi volal kamarád a povídá: "Když tak pořád něco vymýšlíš, napiš pro mě něco o světle, to je jedno co..." Protože vím, že prodává lustry, moje odpověď zněla, že nepíšu reklamní věci, to neumím. Nicméně takové návrhy se pro mě někdy stanou výzvou, a tak se mi ten nápad začal pomalu vkrádat do hlavy.

31. května

31. května 2014 v 20:40 | Maryška
Dnes otevřu počítač a vyjede na mě datum: 31. května. To je přece den, kdy jsem maturovala! Vlastně každý rok si vzpomenu 31. května, že jsem maturovala. Asi mi to uvázlo v paměti navždy. Bylo to úterý.
 
 

Reklama