Nad čím přemýšlím

Strakapoud

27. května 2016 v 20:20 | Maryška
Do naší ulice se nastěhoval strakapoud. Ne, že bych byla takový znalec ptáků, ale mám gúgl:
"… zjara je výrazný díky svému "bubnování" do kůry stromů, ale i do plechových částí budov, např. do kopulí kostelů. Účel tohoto, pro strakapoudy typického chování, je přilákat zástupce opačného pohlaví na své území a zároveň i odehnat možné územní konkurenty. Bubnování strakapouda velkého je krátké, tvořeno přibližně 10-15 údery za sekundu a náhle končící. Preferuje při něm stromy duté nebo hnijící, u kterých se zvuk rozléhá lépe, což má za následek i větší hlasitost samotného bubnování…"

Oni - hlavou vzhůru

17. dubna 2016 v 19:51 | Maryška
Často jdu po ulici a slyším:
"Oni říkali, že bude zítra pršet."
Pak sedím v autobuse a dva senioři se baví:
"Nemá se moc pít mlíko, oni říkali, že je to nezdravé."
Je zajímavé, že slůvko oni nikdy neslyším od malých dětí. Kdo se za oním "oni" může skrývat?

Skřítek v hlavě

22. prosince 2015 v 23:20 | Maryška
Nedá se nic dělat, budu se muset obrátit na soud. Už roky válčím s jakýmsi skřítkem ve své hlavě. Každý večer jdu spát s jasným přesvědčením, že vstanu rozumně, třeba o půl šesté. Nemám o tom žádných pochyb. Obzvláště, když mi na konci měsíce chybí hodiny. Někdy jdu dokonce spát dřív, žádné ponocování u počítače. Usínám klidná s tím, jak hezky jsem se rozhodla. Jenže- ráno se probudím, mnohdy ještě kus před zazvoněním budíku, cítím, jak jsem dobře vyspaná, a tady to začne.

Pohádka o domově

9. prosince 2015 v 22:23 | Maryška
V jedné malé vesničce, uprostřed krásné přírody, žila, byla malá dívka. Jmenovala se Bětuška. Nikam nejezdila, všechno k životu tady měla, a proto byla šťastná. Když trochu povyrostla, řekla si: je tu hezky, ale měla bych poznat něco jiného. I vydala se na vzdálený kopec.

Nostalgická

8. listopadu 2015 v 20:38 | Maryška
Rozbilo se mi srdíčko. Bylo stříbrné. Sjelo mi z řetízku doma v koupelně a šlápla jsem si na něho. Nějak mě u toho píchlo u srdce.

Prokrastinace sedmého dne

23. srpna 2015 v 19:03 | Maryška
Minulou neděli jsem se ráno probudila a nikdo nebyl doma. To je báječné, nikdo po mně nic nechce, můžu si v klidu vyžehlit, umýt tu horu nádobí na kredenci, před obědem poklidit tchýni králíky, jak jsem slíbila, a odpoledne možná upeču buchtu... - to ještě uvidím. Nikdo mě nehoní, všechno si udělám hezky v klídečku.

Májový vzkaz

11. května 2015 v 23:09 | Maryška
Mám teď tolik jiné práce, a na psaní mi nezbývá čas. Bodejť- pořád někde lítám. Včera jsem přilítla ze Žďárských vrchů, které jsme prochodili s vrbenskými turisty, předtím z Pastvin, a za 4 dny odlítám do Ňújórku. Ovšem nezoufejte, mí drazí čtenáři, je to téměř jistý příslib toho, že až se vrátím, budu mít spousty materiálu ke psaní. Pokud se vrátím. Ale já se vrátím, a ráda, to jsou jen taková silácká slova, co bych si tam počala, když neumím žblebtnout americky, že? To bych svým Jeseníkům neudělala. A sobě taky ne. Jen doufám, že se tam nenakazím nějakou infekcí, a nebude ze mě poameričtělá Maryška.
Projevte mi tedy ještě malou trpělivost, jabloně kvetou a já blázním. Bohatě se vám za to odměním (jak se říká v pohádkách).

Rozhovor manželský

17. dubna 2015 v 20:56 | Maryška
"Nechceš chytrý mobil?" zeptal se mě poněkolikáté můj muž, když zjistil, že na tom mém, pravda sedmiletém Samsungu, už ani nevidím, kdo mi volá. Zkouší na mě tu otázku zhruba pět let. Má za to, a výrobci mobilů též, že po dvou letech začne úplně každý telefon totálně pokulhávat za dobou, a tím pádem je nezbytné vyměnit ho za mladší model.

Píjár

9. dubna 2015 v 20:40 | Maryška
V jednom časopise, který se myslím jmenoval Outdoor, jsem si přečetla vtipný článek o tom, jak ještě dnes žijí někteří horalé v Alpách. Napsal ho jakýsi novinář, který s pasáky ovcí absolvoval dlouhou cestu do hor. Psal v něm přibližně toto:

Manipulace

30. března 2015 v 22:41 | Maryška
Už pár let užívám jednu potravinu, kterou moc chválím. Říkejme ji třeba ABC. Kdykoliv si ji objednám, přijde mi poštou v balíku, a s ní, povinně, pár dopisů. Motivačních dopisů. Neprodává se totiž v běžném obchodě, ale formou Multi- Level Marketingu, čili MLM. Jeho princip se poprvé objevil ve 20. letech minulého století. Tenkrát byl v USA zakázán prodej a výroba alkoholu.
 
 

Reklama