Nad čím přemýšlím

Pohádka o domově

9. prosince 2015 v 22:23 | Maryška
V jedné malé vesničce, uprostřed krásné přírody, žila, byla malá dívka. Jmenovala se Bětuška. Nikam nejezdila, všechno k životu tady měla, a proto byla šťastná. Když trochu povyrostla, řekla si: je tu hezky, ale měla bych poznat něco jiného. I vydala se na vzdálený kopec.

Nostalgická

8. listopadu 2015 v 20:38 | Maryška
Rozbilo se mi srdíčko. Bylo stříbrné. Sjelo mi z řetízku doma v koupelně a šlápla jsem si na něho. Nějak mě u toho píchlo u srdce.

Prokrastinace sedmého dne

23. srpna 2015 v 19:03 | Maryška
Minulou neděli jsem se ráno probudila a nikdo nebyl doma. To je báječné, nikdo po mně nic nechce, můžu si v klidu vyžehlit, umýt tu horu nádobí na kredenci, před obědem poklidit tchýni králíky, jak jsem slíbila, a odpoledne možná upeču buchtu... - to ještě uvidím. Nikdo mě nehoní, všechno si udělám hezky v klídečku.

Májový vzkaz

11. května 2015 v 23:09 | Maryška
Mám teď tolik jiné práce, a na psaní mi nezbývá čas. Bodejť- pořád někde lítám. Včera jsem přilítla ze Žďárských vrchů, které jsme prochodili s vrbenskými turisty, předtím z Pastvin, a za 4 dny odlítám do Ňújórku. Ovšem nezoufejte, mí drazí čtenáři, je to téměř jistý příslib toho, že až se vrátím, budu mít spousty materiálu ke psaní. Pokud se vrátím. Ale já se vrátím, a ráda, to jsou jen taková silácká slova, co bych si tam počala, když neumím žblebtnout americky, že? To bych svým Jeseníkům neudělala. A sobě taky ne. Jen doufám, že se tam nenakazím nějakou infekcí, a nebude ze mě poameričtělá Maryška.
Projevte mi tedy ještě malou trpělivost, jabloně kvetou a já blázním. Bohatě se vám za to odměním (jak se říká v pohádkách).

Rozhovor manželský

17. dubna 2015 v 20:56 | Maryška
"Nechceš chytrý mobil?" zeptal se mě poněkolikáté můj muž, když zjistil, že na tom mém, pravda sedmiletém Samsungu, už ani nevidím, kdo mi volá. Zkouší na mě tu otázku zhruba pět let. Má za to, a výrobci mobilů též, že po dvou letech začne úplně každý telefon totálně pokulhávat za dobou, a tím pádem je nezbytné vyměnit ho za mladší model.

Píjár

9. dubna 2015 v 20:40 | Maryška
V jednom časopise, který se myslím jmenoval Outdoor, jsem si přečetla vtipný článek o tom, jak ještě dnes žijí někteří horalé v Alpách. Napsal ho jakýsi novinář, který s pasáky ovcí absolvoval dlouhou cestu do hor. Psal v něm přibližně toto:

Manipulace

30. března 2015 v 22:41 | Maryška
Už pár let užívám jednu potravinu, kterou moc chválím. Říkejme ji třeba ABC. Kdykoliv si ji objednám, přijde mi poštou v balíku, a s ní, povinně, pár dopisů. Motivačních dopisů. Neprodává se totiž v běžném obchodě, ale formou Multi- Level Marketingu, čili MLM. Jeho princip se poprvé objevil ve 20. letech minulého století. Tenkrát byl v USA zakázán prodej a výroba alkoholu.

Sorbona

6. prosince 2014 v 16:12 | Maryška
Včera se před naším barákem stala hrozná věc. Sousedovic velká fena Kendy zakousla sousedovic malou Sorbonu. Jak se to mohlo stát?

Co s vlastním úsudkem?

1. prosince 2014 v 22:10 | Maryška
Dneska mi přiletěl mail z ČHMÚ - českého hydrometeorologického ústavu. Velice důležitý ústav. Píšou mi, že si mám dát pozor na ledovku.

Úvaha o blogování

29. listopadu 2014 v 23:14 | Maryška
Nedávno jsem si přečetla jeden článek o tom, jací jsou blogeři zaprodanci. Za peníze píšou o zboží, různo jakého druhu, a tím mu dělají reklamu. Blogeři jsou totiž dobře známá rasa "psavců". Píší rádi, píší hodně, mají často kvalitní slovní zásobu, a hlavně- je to jejich niterná potřeba (o tom něco musím vědět, když tam patřím taky).
 
 

Reklama