Únor 2016

NY- kap.20: jak na imigranty

28. února 2016 v 20:55 | Maryška |  Výlety
Málokdo to uměl s přistěhovalci tak, jako Američani na začátku 20. století, kdy sem připlouvaly hordy chudých Evropanů, myslících si, že tu ke štěstí přijdou.

Hurá na Sochu Svobody!

15. února 2016 v 20:44 | Maryška |  Výlety
V NY mi došlo, že Američani musí mít kvóty na zaměstnávání postižených lidí a černochů, jinak to není možné. A taky mají umělou zaměstnanost.

Zima

7. února 2016 v 19:15 | Maryška |  Výlety
Zima se nám pomalu překlenula do popeleční středy, a já ležím za pecí, jak se to má. Jsem zalezlá jak medvěd brtník a konzumuju zásoby. A taky nabírám síly, abych, až přijde jaro, byla plná mízy a vyrašila. Do přírody moc nechodím, zato do našeho nového malého pivovárku pravidelně. Ze mě ne - pivaře se stal milovník nefiltrovaného a nepasterovaného.
Včera jsem si zašla aspoň do Karlovy Studánky. Byla modrá obloha a sluníčko zubatě svítilo. U umělého vodopádu, vytvořeného z Bílé Opavy, se vždycky zastavím, abych se pokochala. Stojí zde první informační tabule, jako vstup do údolí Bílé Opavy. Na ní je tenhle text:
"Průzračné vody horské bystřiny přeskakují z kamene na kámen, padají v kaskádách z šedivých skal, víří, pění se, bělají. Běží dál, čisté a nezkalené, v létě klidněji, na jaře bouřlivě, se silou vody z tajícího sněhu. Peřeje, kaskády a vodopády se nacházejí uprostřed staletých smrkových pralesů na několika kilometrech nejhořejšího úseku řeky. Říčka zde vymlela hluboké a rozervané koryto, s obrovskými balvany, mezi nimiž si razí cestu dravá voda."
Kéž bych uměla tak hezky psát, jako ten, kdo vymýšlí tyhle jesenické ódy!!!