Plzeň

19. července 2015 v 18:06 | Maryška |  Výlety
Plzeň mě nadchla! A nejen kvůli pivu. Což je dosti patrné na tom, kolik stovek fotografií jsem udělala.

Staré, ať už opravené domy, nebo ještě ne, všechny jsou hodné zhlédnutí. Fasády, portály, štuky, malby na domech, sochy a sošky… je jich tu nepočítaně a já se jich nemohla dofotit. Rozhodně doporučuji nejít Plzní s hlavou sklopenou, ale naopak, pátrejte po vršcích, kde najdete hotový poklad.
A to ani nezmiňuji výborné jídlo na každém rohu, a tu jejich filtrovanou … na pivo už nebudu začínat ódy, ne, že by si to nezasloužilo, ale odbyla jsem si je v minulém článku.
Oslnilo mě plzeňské depo, které je dokladem toho, jak nemáme bořit staré průmyslové objekty, ale hledat jejich využití. Třeba pro umění. Tím mu vdechneme nový život. Blíže si sami najděte v odkazu DEPO2015.
Můžete klidně zapomenout na to, že má město letos jakousi evropskou nálepku, a zajeďte si do něj jen tak, třeba na víkend, a nebudete zklamaní. Navštivte Velkou synagógu, přenádherný Dóm svatého Bartoloměje na náměstí, a nedostane se vám slov. U řeky Radbuzy si po obědě odpočiňte v přírodní kavárně, kde vás osvěží nějakým dobrým nápojem a půjčí vám deku či lehátko, abyste v klidu, ač kousek od centra, spočinuli na jejím břehu…
I když Plzeň nebude hlavním městem kultury, bude stále atraktivní pro každého, turistu, či náhodného návštěvníka.
Nejde si nepovšimnout, že město, i samý jeho střed, žije aktivním civilním životem. Ve všední den tu potkáte místní, jak nakupují zeleninu na trhu nebo v malých obchůdcích, jedou na kole, spěchají do práce, prostě žijí. Neodstěhovali se z centra. V tak velkém a atraktivním městě bych čekala v obchodech vysoké ceny, ale taky ne, byly takové, jako třeba u nás. Nemusíte jezdit do žádných šopů za městem, výborně si zašopujete uprostřed města!
A ještě ke všemu musím Plzeňáky pochválit za báječný smysl pro humor, určitě ovlivněný jejich slavným rodákem Miroslavem Horníčkem, což se projevovalo vtipnými nápisy na obchodech a hospůdkách.
Prohlédněte si mé fotky a naživo se jeďte přesvědčit, že vám nelžu… a pak mi klidně napište, že nemám pravdu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama