Duben 2015

Vzkaz

30. dubna 2015 v 22:16 | Maryška |  Výlety
Z mých nedávných dvou vycházek kolem Heřmanovic, ze kterých jsem nafotila spoustu fotek, by si lecjaký čtenář mohl odvodit, že jsem se snad v Heřmanovicích narodila, nebo tam přinejmenším prožila krásné dětství. Takové ódy jsem pěla. Ale není tomu tak. Heřmanovice jsem objevila teprve loni. Ten kraj si mě nějak získal, nějak uchvátil svou malebností. Ať už jdete k Holčovicím, Hynčicím, Valštejnu, Rejvízu, od nich nebo k nim, dostane se vám stejné odměny. Projděte se po vrškách Zlatohorské vrchoviny, a uvidíte, jak z jedné strany padá do nikde nekončící polské roviny, a z druhé se vypíná do masívu Hrubého Jeseníku. Když je hezky, musí být nadšen turista i náhodný chodec. Z loňské říjnové vycházky na Biskupskou kopu jsem napsala hned tři články naráz, a stále cítím, že téma nemám vyčerpáno.
Vám, mým milým čtenářům, předkládám jako důkaz fotky k prohlédnutí. Klidně mi napište, zda se vám ten kout světa taky líbí.
Vaše Maryška

Irenka

27. dubna 2015 v 21:27 | Maryška |  U soudu
Dnes mám chuť se zmínit o posudcích ze školy. Učitelé, a jsou mezi nimi různé týpky, se mají kvalifikovaně vyjádřit k žákovi, v tomto případě to bylo pro soud. Tento učitel se možná považoval za vtipálka, možná ne, to nepoznám, a níže podepsaný ředitel tak samo, neboť společně vydali toto o nebohé Irence, školou povinné.

Rozhovor manželský

17. dubna 2015 v 20:56 | Maryška |  Nad čím přemýšlím
"Nechceš chytrý mobil?" zeptal se mě poněkolikáté můj muž, když zjistil, že na tom mém, pravda sedmiletém Samsungu, už ani nevidím, kdo mi volá. Zkouší na mě tu otázku zhruba pět let. Má za to, a výrobci mobilů též, že po dvou letech začne úplně každý telefon totálně pokulhávat za dobou, a tím pádem je nezbytné vyměnit ho za mladší model.

Píjár

9. dubna 2015 v 20:40 | Maryška |  Nad čím přemýšlím
V jednom časopise, který se myslím jmenoval Outdoor, jsem si přečetla vtipný článek o tom, jak ještě dnes žijí někteří horalé v Alpách. Napsal ho jakýsi novinář, který s pasáky ovcí absolvoval dlouhou cestu do hor. Psal v něm přibližně toto: