Všichni jsme žalovaní

18. ledna 2015 v 18:35 | Maryška |  U soudu
Není lehké vyznat se v právních věcech vlastní rodiny. Jedna maminka se rozešla se svým manželem. Našla si jiného muže, a s ním žila. Zapomněla však na to, že když v manželství porodí cizímu muži dítě, je do rodného listu dítěte zapsán jako otec její manžel.

Je jedno, jestli ten už dávno žije s jinou a má s ní pět dětí. Takže této mamince se narodila dcera Eliška. Všichni jí říkali Eliško, měli ji rádi, a ona na to jméno slyšela. Manžel maminky žil v úplně jiném městě, na druhém konci republiky, a ke křestnímu jménu Elišky se nemohl vyjádřit z prostého důvodu: vůbec nevěděl, že se narodila. Matrika tedy zapsala do kolonky křestní jméno: neurčeno, a do kolonky příjmení - to manželovo.
Jediné, jak se z toho dostat, je podat návrh soudu na popření otcovství. Maminka ho napsala s právníkem, protože, jak uvidíte, normální člověk takové věci nemůže umět. Je to jazyk jiného kmene. V maminčině podání zněl návrh následovně.

"Žalobkyně a první žalovaný uzavřeli spolu manželství, které dosud trvá. Za trvání manželství se narodila druhá žalovaná. Od listopadu 2012 s prvým žalovaným nežiju ve společné domácnosti, neměli jsme intimní styk, a to ani v době rozhodné pro početí nezletilé. První žalovaný ani nepodepsal prohlášení o jméně, tudíž druhá žalovaná má křestní jméno nezjištěno. Nezletilá se narodila z intimních styků s třetím žalovaným. Vzhledem k tomu, že je vyloučeno, aby první žalovaný byl otcem nezletilé, navrhuji, aby soud vynesl tento rozsudek:
Určuje se, že první žalovaný, Jaroslav Kobliha, nar. 1.1.1980, není otcem druhé žalované, nezl. Koblihové, nezjištěného jména, nar. 1.9.2014, z matky Jany Koblihové, nar. 1.1.1981."

Chudák malá Eliška! Ještě nebyla ani na internetu, a už je u soudu, dokonce žalovaná. Kdyby aspoň první, ale až druhá. Navíc jí její nejbližší nemůžou přijít na jméno. Oslovují ji "nezletilá". Kdyby to neřešili vůbec, nastoupila by Eliška do první třídy a paní učitelka by ji volala k tabuli:
"Nezletilá, pojď nám říct básničku, co jsme měli za domácí úkol!" Nebo:
"Neurčeného jména, přines mi žákovskou! Podepsal ti ji třetí žalovaný? Vyřiď žalobkyni, ať se dostaví do školy!"
A jak před druhými může vypadat maminka? Ke svým intimním stykům si vybírá pouze žalované! A to si myslela, že patří na vesnici k těm slušnějším. Možná ano, ale ne v očích právníků. Svět je složitý i tak, a nedaj bože, když se jim dostanete do spárů. Pak je z vás hnedka žalovaný, anebo vám pro jistotu vůbec nepřijdou na jméno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty | E-mail | Web | 19. ledna 2015 v 10:21 | Reagovat

Ano, právně to tak může být. Snad rozumný soudce po znalém vyjádření právníka dá věc do pořádku. Přeju malé její jméno a možnost zapsat si svého pravého otce do rodného listu. Aby už ji ve škole úča zavolala jménem - stejně by ji tak volala. Uvedená "náhrada jména" se snad nedožije školního věku Elišky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama