Ptáčkovi

11. ledna 2015 v 15:07 | Maryška |  U soudu
Lidské osudy jsou přepestré. Jedna rodina žila zvláštním životem. Maminka, říkejme jí Nataša, měla s prvním manželem dvě děti. Rozvedla se a vdala se podruhé. Za druhého manželství zplodila další dvě děti. I když ne tak úplně. To čtvrté dítě patřilo třetímu muži, nazývejme ho Rosťa.

Nataši se totiž dítě narodilo, když byla ještě vdaná, ovšem žila už dávno s Rosťou. Manželovi tím pádem takzvaně svědčila zákonná domněnka otcovství. To znamená, že do rodného listu dítěte je vždy zapsán manžel matky, ať je dítě jeho, nebo ne. Tím se chrání především zájmy dětí, aby zkrátka nějakého otce měly, a biologický otec, ať si dělá, co chce.
Rosťa věděl, že v době početí jim to s Natašou klapalo a žila (snad) jenom s ním, tak se k malému Rostíčkovi choval jako k vlastnímu, a poskytoval mu tu největší lásku, samozřejmě na úkor zbylých třech dětí.
Nataša ani ve vztahu s Rosťou nebyla spokojena a jednoho dne, jak to měla ve zvyku, spakovala všecky čtyři děti a utekla na Ostravsko. Starý Rosťa za malým Rostíkem velmi tesknil. Nevěděl, kde jsou, ale pak si to nějak zjistil a žádal po Nataši, aby mu malého půjčovala. Ta byla naštvaná, a jak už to někdy bývá, odmítla mu ho vydávat. Prý není jako otec v rodném listě uveden, že by to bylo dalším třem děckám líto, jsou na sebe zvyklí, a podobné výmluvy. Starý Rosťa o tři cizí haranty (jak se sám vyjádřil) zase tolik nestál, ale o toho svého moc, tak začal kout plány.
Manželovi matky, říkejme mu René, zatím hrozilo, že mu soud na nevlastního potomka vyměří výživné. A to se mu taky nelíbilo. Takže vznikl komplot: Rosťa a René, kteří se spolu dříve nijak nebavili, ovšem žili v jedné vesnici, uznali, že bude výhodné táhnout teď za jeden provaz. Nataša je štvala oba dva, protože své zaječí úmysly ráda opakovala, a to s každým mužem, tak vymysleli plán. Rosťa neměl k dítěti žádné pravomoci, tudíž nemohl podávat návrhy k soudu. Podal tedy návrh René, jako manžel. Text byl psán na počítači a zněl doslova takto:

Věc: o vydani předbježneho opatřeni o upravu styku
Já René Ptáček stvrzuji že Rostislav Ptáček neni muj syn protože v početi pani Nataši Ptáčkove. žila již od srpna 2011 ve společne domacnosti s Rostislavem Holubem tudiš se domnivam že nezletili Rostislav Ptáček je byologickym sin Rostislava Holuba a mnělby myt pravo se ze svym synem stikat.
Jelikoš pani Ptáčkova už odešla popate nečekaně zdomu a nechce mu jej ani ukazovat a on ma nezletileho nadevše rad a umy se onej postarat byvam častim navštěvnikem jejich domacnosti. Tak mohu posoudit.

Vida, troška přibarvení nemůže přeci nikomu uškodit, vždyť se jedná o dítě. Co na tom, že manželovi není jedno, aby se dítě, na kterém mu nezáleží, stýkalo s mužem, na kterém mu vlastně taky nezáleží! Ať si s tím soud poradí. Natašu začala mezitím nahánět sociálka, tak se nějak rozmyslela a vrátila se k Rosťovi - ovšem těhotná, ve čtvrtém měsíci. Krátce předtím stihl nabýt právní moci rozsudek o rozvodu, a Renému tedy nehrozilo další výživné, nyní už ke třetímu dítěti. Tím pádem vzal zpět svůj návrh a stáhnul se do pozadí. Rosťa Natašu přijal zpátky, zakoupil výbavičku pro páté dítě, ovšem otcovství k němu neuznal. Prý mu není podobné, a bůhví, s kým si ho vyrobila.
A matka se ocitla v pasti. Zpátky ve vztahu s mužem, se kterým nebyla spokojena. S pátým dítětem, o kterém tvrdila, že je Rosťovo. Jenže jakou láskou by musel trpět muž, aby Nataši tohle uvěřil? Rosťa ji nechal bydlet ve svém bytě, nosil domů jakési peníze a jakžtakž se staral i o její další čtyři děti. Kdyby chtěla s pěti dětmi znovu utéct, musela by si vyřídit sociální dávky, najít byt... Nejmladší dítě nemá v rodném listě uvedeného otce, úřad práce by ji stoprocentně nutil k tomu, aby si prvně podala návrh soudu na určení otcovství, nebo si nějakého otce našla. Jim je jedno, koho, jde přece o dítě, a dřív jí žádné peníze navíc nedají. K Rostíkovi by měla podat návrh na popření otcovství, jinak se probere René, neboť soud mu bude chtít napařit výživné.
Starý Rosťa, když viděl, že má Natašu takto v hrsti, svého mocenského postavení hojně využíval. Například napsal do rozpisu služeb, na vytírání na chodbě v paneláku, místo Ptáčková - Foglová. Taková maličkost, ale potěší, zvláště od Holuba… Jak znám Natašu, je docela vynalézavá v hledání mužů s příjmem, ona zase něco vymyslí.
Někteří lidi si svůj život umí opravdu zařídit nekomplikovaně…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lotte | Web | 11. ledna 2015 v 17:36 | Reagovat

Moc moc moc se mi líbí Tvůj styl psaní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama