Co s vlastním úsudkem?

1. prosince 2014 v 22:10 | Maryška |  Nad čím přemýšlím
Dneska mi přiletěl mail z ČHMÚ - českého hydrometeorologického ústavu. Velice důležitý ústav. Píšou mi, že si mám dát pozor na ledovku.

V Moravskoslezském kraji vyhlásili nízký stupeň nebezpečí, zato v Olomouckém vysoký. Já bydlím v tom prvním, říkám si, je to dobrý. Ale jak mám naložit s tím, když mi k tomu nepřipsali, jak se u ledovky chovat?
V srpnu mi oznámili zavčasu: s nadcházejícími vysokými teplotami hrozí moc rizik, přímo životu nebezpečných. Ovšem, ne jako teď, mi dali přesný návod, co dělat - hodně pít a nechodit přes poledne na slunko. To dá rozum, chodit v poledne na slunko, to by udělal snad jen blázen! Důchodci, děti a zvířata, ti jsou prý úplně ztracení, nemají chodit ven vůbec, nebo bude po nich. Dostanou infarkty, dehydrují se a všichni budou mít ten nejtěžší úpal. Nebo úžeh. Obojí prý je strašně, ale strašně nebezpečné. Já jsem to sdělila svému psovi a kocourovi, a oni to dodržovali. Mám je totiž dobře vychované. Zalezli někam do stínu a celý den jsem je neviděla.
Zato moje děti…! vůbec se nějakými radami nezabývaly, šly rovnou na koupaliště a tam se válely v pravé poledne na sluníčku! Opravdu, nevymýšlím si, vážně se to stalo! Co já se jim předtím dala přednášek o ozónových dírách, o spálených pokožkách, které vám to doživotně nezapomenou (četla jsem to v časopise), o poslouchání maminek, všecko darmo. Suše mi oznámili, že léto je na to léto, aby se váleli na koupališti a basta.
Dneska mi při odchodu z práce kolegyně s obavou v hlase řekla: "Běž, prosím tě, opatrně, víš, že hlásili tu ledovku…"
Aspoň, že mi to poradila ona, když už ne ČHMÚ. Přijdu domů a pes nikde. Volám ho, ani nevylezl. Že by taky dostal mail s výstrahou? Sháním se po dětech, kde myslíte, že byly? Všichni trajdali po venku, prý je krásné zimní počasí, to jistojistě znamená, že se Vánoce a Ježíšek blíží, hurá!! No já trnu hrůzou, kdo si první zvrtne kotník, a ony - Vánoce! Taková nezodpovědnost.
Volám máti a ptám se, jestli šla do cvičení. S pohoršením odpověděla: "Jsi normální? Viděla si venku tu ledovku? To mám Vánoce proležet v nemocnici se zlomenou nohou?"
Musela jsem uznat, že na tom něco je. Když nad tím tak přemýšlím, tak mi vychází, že jediný, koho můžu podezírat z vlastního úsudku, jsou děti, zvířata a důchodci. Nejsou nám ostatním nebezpeční?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane | Web | 1. prosince 2014 v 23:51 | Reagovat

Hehe, skvělý, lehce a zábavně napsaný článek. Dneska dávala jedna moje kamarádka na Facebook příspěvek - fotku rampouchů s vyjeveným komentářem "It's getting cold!" (Ochlazuje se!) To mi bylo asi tak platné, jako varování ČHMÚ, které by asi měli koneckonců číst především silničáři, aby je v prosinci nezaskočil sníh.

2 King Rucola | E-mail | Web | 5. prosince 2014 v 19:43 | Reagovat

"Důchodci" sú vždy nezpeční! Pri každom počasí, pri každej akcii. Vyhubiť ich, začať mnou, lebo môj dôchodok je síce strašne malý, ale aj tak ho poberám nezaslúžene!

3 jesenickamarishka | Web | 6. prosince 2014 v 15:39 | Reagovat

[2]: nebuď na sebe tak hrubý! všichni si zasloužíme, všichni jsme si rovni a všichni jsme dokonalí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama