Čemu se směju

10. dubna 2014 v 23:20 | Maryška |  U soudu
Ve své práci se často vyskytuji u soudu. Někdo by si řekl- vážná práce. V zásadě asi ano, ale chtěla bych vám v této rubrice předvést, k jakým komickým situacím dochází, a jaké jazykové perly najdete v rozsudcích! Upozorňuju, že budu pouze citovat skutečnost, jedinou věc bych si tak dokonale nevymyslela.Tak např. tohle vyjádření otce dítěte:
"k matčině osobě negativně vypovídá fakt, že si začala poměr s mým vlastním bratrem. Matka dítěte se zmiňuje o tom, že jsem často pil- zde bych rád poznamenal, že mi alkohol kupovala mnohokrát sama, abych po něm usnul, a ona mohla odejít za milencem. Závěrem bych uvedl, že jsem ochoten jí odpustit a jít dál společnou cestou. Můj zdravotní stav je po fyzické stránce dobrý, ale mé psychice neprospívá, že jsem přišel o svou družku, bratra, a nemám jistotu, zda, a jak často uvidím svou dceru."

Nebo tohle vyjádření otce dítěte, není kouzelné?
"Vážený soude, děkuji vám, že jsem se mohl vyjádřit, proč nemohu posílat více výživného na nezletilého Zbyňka, ale snažím se to pomaly sám od sebe zvedat."

Nebo tento nešťastný tatínek:
"Nechápu, proč by si měl manžel matky dětí osvojovat moje děti. Ať si bývalá manželka osvojí jeho děti z prvního manželství, anebo ať si po večerech udělají nové!"

Příště popíšu jednu zábavnou scénku. Ona by nevznikla, kdyby soudkyně nebyla taková zvláštní osobnost. Ve všech profesích jsou zvláštní lidi, soudu se nevyhýbají. Ale udržet někdy smích, když se smát nemůžete, a soudce je naprosto bez smyslu pro humor, tak to mi dává zabrat...
Tak zase někdy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama