Proč chci psát v blogu

29. března 2014 v 16:24 | Maryška
Jednoho dne, bylo to třináctého, jsem si ráno umývala hlavu, a když jsem se předklonila nad vanu, nějak se mi sesypaly kolečka, a došlo mi to. Najednou jsem věděla, jaký tvar chci dát svým myšlenkám. asi to znáte, máte v sobě takový přetlak, víte, že máte co říct, ale nejste si jisti - komu a jak. Najednou jsem věděla, že se nebudu stydět prezentovat před cizími lidmi. To bylo u mě docela převratné, když si představíte, že nejsem na žádných sociálních sítích, že jsem do loňského června používala internet jen v práci, neměla soukromou mailovou adresu, jen tu pracovní. Mí přátelé jsou ze mě div živí, co že se to se mnou děje.


Už druhým rokem jsem zamilovaná do Jeseníků. Nemám problém milovat hory. Když se na horách narodíte a celý svůj život tu žijete, pak se na nížinu díváte tak trochu svrchu... Každý víkend jdu na nějakou procházku, řekněme túrečku - musela by být vichřice nebo krupobití, abych nešla. A jak všichni vědí, letošní zima byla k turistům mimořádně přívětivá. nepamatuju takovou, a že už trochu pamatuju...
Vloni v září jsem začala fotit přírodu, hlavně tu jesenickou. Nikdy předtím jsem nefotila. Další zlom.
A to jsou právě ty věci, se kterými bych se chtěla podělit s vámi, úplně cizími lidmi. Je v tom kus exhibicionismu, který jsem možná do této chvíle tajila, kdoví...?
Co tedy můžete u mě najít? Budou to fotky přírody, ale ne ty prvoplánově krásné a okoupoutávající. I ty mám, ale těch si můžete najít jinde habakuk. Budou to všelijaké nezvyklosti - nemocné, pokřivené stromy, kaluže, myší díry .. někoho už jsem teď odradila, tak to trochu změkčím. Budu se snažit to poněkud oživit komentáři, možná rádoby vtipnými, takovými, co mne hned napadají.
A kromě toho v sobě cítím jakýsi literární přetlak, tak se budu zamýšlet nad mnohými věcmi, stavy duše, vesmírem atd. atd.
Chci o sobě přemýšlet, rozvíjet se, někoho zabavit. Třeba mi moji návštěvníci budou dobrou inspirací...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama