Březen 2014

Proč chci psát v blogu

29. března 2014 v 16:24 | Maryška
Jednoho dne, bylo to třináctého, jsem si ráno umývala hlavu, a když jsem se předklonila nad vanu, nějak se mi sesypaly kolečka, a došlo mi to. Najednou jsem věděla, jaký tvar chci dát svým myšlenkám. asi to znáte, máte v sobě takový přetlak, víte, že máte co říct, ale nejste si jisti - komu a jak. Najednou jsem věděla, že se nebudu stydět prezentovat před cizími lidmi. To bylo u mě docela převratné, když si představíte, že nejsem na žádných sociálních sítích, že jsem do loňského června používala internet jen v práci, neměla soukromou mailovou adresu, jen tu pracovní. Mí přátelé jsou ze mě div živí, co že se to se mnou děje.

Holčovice a spol

29. března 2014 v 16:23 | Maryška |  Výlety
Tak dnešní vycházka bude z Města Albrechtic do Vrbna pod Pradědem. Vezmeme to samozřejmě přes kopce a les. Je to moje premiéra, ještě nikdy jsem tudy nešla, tak jsem zvědavá, co mě čeká.
Když vylezeš na kopec nad Albrechtice, dostaneš se do Žárů- všichni v okolí víme, že tady mnoho let byla léčebna pro "tuberáky". Čili pro ty, kteří si musí lepšit své dýchání. A nedivím se, že se jim to tady dařilo! Kromě krásné přírody, v lese a v kopcích, tu bude zřejmě náramně čistý vzduch. Dnes už je z léčebny jen ostuda, ale to je na jiné psaní.
Je to trochu do kopce, než se přehoupneš nad Žáry a dostaneš se do jiného údolí- na Holčovickou stranu. A protože počasí bylo ten den nádherné, udělala jsem krásné fotky. Ze Žárů sejdeš nejdříve do České Vsi. Tady nabudeš dojmu, že k místním nedorazila ta informace, že už jsme se dostali do EU. Ale ty krásné staré chajdaloupky, dřevěnice, echt staré německé domy! Řekneš si: dojedou ty lidi odsaď někam, nebo si tu pečou chleba a tlučou máslo?